Инвестиции, Ръководства

Сравнение: P2P инвестиции или търговия с акции

Когато говорим за „инвестиране“ и „търгуване“ най-често става въпрос за няколко традиционни подхода. Търгуването с акции е сред най-популярните асоциации, заедно с банковите депозити и облигациите. През 21-ви век това се променя с изникването на нови инвестиционни методи, които са възможни благодарение на напредващите технологии и динамиката на модерния живот. Старите инвестиционни подходи вече са сковани, несигурни и най-важното – непечеливши.

Проблемът
Днес искаме да се фокусираме върху търговията с акции и да видим как това би могло да се сравни с инвестирането по модела на P2P. Когато сравняваме двата подхода, е важно да се вземе предвид какъв тип инвеститор си – дали търсиш бърза печалба или искаш надеждност, доверие и дългосрочна възвръщаемост на инвестицията си.

Търгуване с акции
Търгуването с акции съществува от дълго време, датирайки от 18-ти век, когато времената са много различни. Както най-вероятно знаеш, за да е печеливш, този инвестиционен метод разчита на стойността на дадена облигация, акция или актив да се качи или понижи, като предизвикателството е да се предвиди тoва движение. В основата си търгуването с акции е доста непридвидимо и рисково.
В днешно време икономиката е сравнително стабилна и има много проспериращи компании, възприети като добри инвестиционни възможности. Въпреки това, за много хора този тип инвестиция се оказва непостижима заради нуждата от голям капитал, времето и ресурсите, както и липсата на достатъчни икономически познания. С други думи търгуването с акции не е много достъпно.

Нека разгледаме конретни цифри. Статистиката показва, че средната възвръщаемост на цялостния пазар за търгуване с акции (след регулиране на инфлацията) за периода от 1950-та до 2009-та година е 7%. Но не забравяй, че този период включва много големи нестабилности и спадове. Тоест много инвеститори са били на печалба, докато други са загубили всичко. В повечето случаи тези, които успяват да печелят, са образовани икономисти и професионалисти, отдали живота си на търгуването.

P2P Инвестициите
От друга страна инвестирането в P2P заеми е сравнително нова възможност, създадена с цел бъде достъпна и печеливша, както за професионалисти, така и за начинаещи. Методът разчита на напълно различен подход, носещ по-голяма гаранция за дългосрочна печалба. Средната възвръщаемост на инвестицията е 8%, като това е постижимо от всеки един от нашите потребители, независимо от опита им. Единственото, което се изисква, е отделяне на време за разучаване на платформата и нейните функции.

Този тип инвестиция е фокусиран върху дългосрочната печалба и не е оптимален за постигането на бързи резултати. За сметка на това е стабилен и надежден, което го прави идеален за всеки човек, искащ парите му да работят за него. Потребителят може сам да избира в кои заеми да инвестира или пък да използва функцията за авто-инвестиране, която сама върши цялата работа и стабилно трупа печалба. Няма нужда да правиш сложни пазарни анализи или постоянно да следиш икономическите новини. Нужно е само да си постоянен и отдаден. Не забравяй, че това е дългосрочна инвестиция.

Защо да инвестираш с iuvo?
Една от главните ни цели в iuvo е да направим инвестирането безопасно и да премахнем трудните за предвиждане фактори, като тези при инвестирането в акции. Също така предлагаме гаранция за обратна покупка на всеки заем, който не бъде изплатен, така че можеш да създаваш инвестиционното си порфолио смело и да изпробваш различни стратегии.
Имаме отдаден екип за клиентска поддръжка, които може да отговори на всеки твой въпрос и да те напътства, когато създаваш първото си портфолио. Можеш да се свържеш с нас по всяко време през чат системата, имейл или телефон и ние ще отговорим на всичките ти въпроси, независимо къде се намираш.

Вече над 6000 потребители, които са ни се доверили и инвестират в P2P заеми всеки ден, печелят малки проценти от много заеми в различни класове, трупат лихва и получават дългосрочна възвръщаемост. Нашите потребители са от 108 различни страни и приветстваме всеки един от тях. Защо не пробваш и ти?

Свързани статии